MOHOSZ-OTP BANK Magyar bajnokságok VI. Harcsafogó OB 2. forduló

MOHOSZ-OTP BANK Magyar bajnokságok VI. Harcsafogó OB 2. forduló

2026. június 16–20-án a Fehrévárcsurgói-víztározón rendezte meg a MOHOSZ a harcsafogó bajnokság második, egyben záró fordulóját. A 96 órás versenyen a harcsák mellett, a rekkenő meleggel is meg kellett küzdeni a 12 párosnak. (Sajnos munkahelyi elfoglaltság miatt egy csapat nem tudott részt venni az utolsó fordulón)
A víztározó mindkét oldalán 6-6 csapat foglalhatta el a számára kijelölt 55 méter széles rajthelyet. Az első harcsa gyorsan horogra akadt, a június 16-ai déli rajt után már két órával mérlegelhettük is az első fogást. Később a nappali órákban már nem sokszor kellett mérlegelni, viszont az éjszakákat követő kora reggeli méréseknél sok szép harcsát kellett mérlegre tenni. Több 50 kilót is meghaladó harcsa akadt horogra, és jól lehetett haladni a 20-30-40 kg-os példányokkal is. Az utolsó pillanatig nagyon szoros volt a verseny, szinte mérésről mérésre változott a forduló és az összetett rangsor is.
A 2. fordulót végül a Vadvízi Harcsafogó Vitézek (Hegedüs Csaba, Hegedüs József, Makarész Gábor) nyerte, akik a bajnokság legnagyobb harcsáját is megfogták, egy 59.940 grammos harcsa képében. Második lett a Catfish Boys Team (Feka Rajmund József, ifj Pölöskei Tibor, Kurucz Gábor György), aki szisztematikusan a nagyobb halakra mentek, és tudtak is fogni belőlük három szép példányt. A harmadik helyen a BigFish 170 (Mester György, Szegedi Dávid, Sütő Zsolt) végzett, mindössze 2,5 kilóval lemaradva.
A második fordulóval a bajnokság is lezárult, és az összetett eredmények is izgalmasan alakultak. A Leveleki fordulóról első helyen érkező Catfish4U (Nagy László, Varga Lóránt, Zolnai Armand) is fogott egy szép 46 kilós harcsát, amit még meg tudtak fejelni egy újabb szép harcsával, így négy pontot gyűjt az összesítésben 5 ponttal a tavalyi második helyük után megszerezték a magyar bajnoki címet. A második helyre egy korábbi magyar bajnok, a HEBOSZ harcsafogó csapat (Bodnár János , Dedics Róbert, Sós János) ért be, 8 ponttal. A bronzérem idén a Vadvízi Harcsafogó Vitézek (Hegedüs Csaba, Hegedüs József, Makarész Gábor) nyakába került, akik ugyan kilenc ponttal érkeztek, de szépen behúzták a második fordulón az első helyet.
Összességében egy nagyon jó hangulatú, izgalmas és sportszerű harcsafogó bajnokságot zártunk, jövőre időben meghirdetve, szeretettel várunk mindenkit a VII. Harcsafogó OB-én!
Köszönjük a HOFESZ segítségét (Balázs, Csilla) a 2. forduló szuper szervezéséért!
Close Menu