A 2021-es versenyszezont figyeléssel kezdtük. A versenynaptárunkat már márciusban elkészítettük, utána pedig vártunk, mi történik az országban, hogy alakul a járvány helyzet, engedik e horgász versenyek megrendezését, milyen előírásoknak kell megfelelnünk.

20210509_102639

A tapasztalatokkal felvértezve rendeztük meg az idei év első versenyét a hosszúelőkés Megyei Feeder Csapatbajnokságot. Három éve mindössze 5 csapatnak rendeztük meg ezt a versenyt. A szakág egyre nagyobb népszerűségnek örvend, az éven már 11 csapat adta le nevezését. Ha továbbra is megmarad ez a lendület már nem fognak elférni a Rakacai-tó gátján. Napsütéses, csípős hideg, mindössze -2 fokos reggelen gyülekeztek a csapatok. A pálya a versenyzők tapasztalatait figyelembe véve lett kitűzve. Több csapat is komolyan felkészült a versenyre, kihasználták az egy hetes lehetőséget és az elmúlt héten minden nap tréningeztek a pályán. Ennek ellenére már az első óra is hozott meglepetéseket.  A „B, C és D” szektorban voltak, akik rögtön pontyokkal nyitottak, de az „A” szektorban csak egymást nézegették a versenyzők, volt, aki 1 órát várt az első kapásra és mindössze 8 „halacskát” fogtak összesen ebben az időszakban. Voltak, akik az előző nap itt tréningeztek és akkor még itt is sok keszeget fogtak. A dévérek mindenhol egy kicsit kérettek magukat, de az idő haladtával a fogások elkezdtek felpörögni és láthatóvá vált, hogy az „A” szektor kivételével mindenhol több mint 10 kilót kell összefogni egy jó eredményhez. Az „A” szektorban a verseny végéig megmaradt a bizonytalanság, kevés volt a hal, volt, aki sűrűbben fogta, de mintha kisebbeket, volt, aki ritkábban, de darabosabbakat. A mérleg tett közöttük igazságot. Nagyon szoros eredmény született, 15 dekán belül volt ez első négy. A szektort Orosz László (RATOHE) nyerte Csorba István (Pikkely HE), Tamás Viktor (ÉRV Lázbérc) és Márton Zsolt (Bodrogmenti HE) előtt.  A B szektorban már jobban szórakoztak a horgászok, többet görbültek a finom pálcák, akadt néhány ponty is. Itt Kéri Dominik (Miskolci SHE1) nagyon elhúzott a többiektől, majd kétszer annyit fogott, minta többiek. Komoly versenyhorgász, a jövő nemzedéke, fogunk még róla hallani országos versenyeken is. A második helyen Sugár Csaba (RATOHE), a harmadikon Németh Máté (Tiszalúci HE) végzett. A C szektorban Péter Zoltánnak (Miskolci SHE) igazi öröm pecában volt része. A nap legtöbb halát fogva 17440 grammal nyerte a szektort 12-13 db ponty és sok szép keszeget zsákmányolva. Őszintén szólva nem emlékszem rá az eddigi versenyeinkről, hát, hogy is mondjam, alaposan berúgta az ajtót. Mondjuk a felszereléséből látszott, hogy nem tegnap kezdte ezt a műfajt. A második Simon Norbert (Pikkely HE), a harmadik Szalai Donát (ÉRV Lázbérc) lett, de 10 kiló fölé jutott a Tiszalúci Orosz László is. A D szektorban Donát fia, a 15 éves Szalai Marci (Miskolci SHE2) nem hagyott kétséget, hogy jobban horgászik, mint az apuka. Ő már az országos Method elődöntőben is legyőzte édesapját, itt pedig a mezőny második legtöbb halát, 12 pontyot és keszegeket megfogva horgászott szektor egyest! Ebben a szektorban fogták egyébként a legtöbb potykát. Ebben a szektorban a fiatalok brillíroztak, hiszen a második Tyukodi Dénest (RATOHE) sem mondanám idősnek és a mindössze 8 dekával lemaradva harmadik Kiss Ádám (Tiszalúci HE) pedig épp csak elmúlt 20 éves. Nagyon ügyes ifjú horgászaink vannak, Dominik, Marci és Ádám már országos versenyeken is értek el kiváló eredményeket és nem csak feederben, hanem úszós szakágban is.

20210509_103357

Borsod megye Bajnoka 2021-ben a tavalyi csorbát kiköszörülve a RATOHE Feeder Team (Orosz László, Pálinkás Róbert, Sugár Csaba, Tyukodi Dénes) lett 10 ponttal, a második helyen a Miskolci SHE 2 (Farkas János, Nagy Ádám, Péter Zoltán, Szalai Márton) csapata végzett, a harmadik helyre pedig az ÉRV Lázbérc HE (Fazekas Tamás, Nagy László, Szalai Donát, Tamás Viktor) csapata ért oda.

A részletes eredményeket a csatolt táblázatban lehet megtekinteni.

Az éven sajnos a csapatok nem állhattak fel közösen a dobogóra. Külön-külön vették át érmeiket és a serlegeket, nem csináltunk közös képet sem az összes résztvevővel. Nem jól van ez így, de sajnos a szabály az szabály.  Remélem most már hamar visszatérhetünk a megszokott életünkhöz és legközelebb már kézfogással is gratulálhatunk a győzteseknek.

A következő versenyünk június 27-én lesz, az úszós csapatbajnokság, majd azt követi július 11-én a az úszós egyéni bajnokság. A feederesekkel szeptemberben találkozunk újra, nekik is lesz majd egyéni bajnokság, valamint method bajnokság is.

Mindenkinek jó egészséget kívánunk és minél több vízparton eltöltött időt!